Překrásné pobřeží afrického Mosambiku je ideálním místem pro letní dovolenou

Hlavním partnerským státem Mosambiku je Portugalsko. Proto se očekávalo, že se tvorby infrastruktury a přípravy na turistický ruch v této zemi chopí právě Portugalsko, ovšem nestalo se tak. A tak tuto příležitost Portugalcům vyfoukla Jihoafrická republika. Mají na to potřebný kapitál a také zkušenosti na to, aby z ničeho vytvořili turistické lákadlo.

Proč? Jelikož jihoafrická republika sice má několik desítek kilometrů pláží a moře, ovšem je příliš studené na to, aby se v něm dalo koupat. Proto hledají nějakou poměrně levnou příležitost k tomu, aby mohli někam ne až tak daleko jezdit na dovolenou k moři. A nejenom oni.
V Mosambiku rostou velké projekty


1.       Letiště
2.       Hotelové areály
3.       Golfová hřiště
4.       Vodní park
5.       Kasino
6.       Přístav
7.       Bungalovy na vodě
8.       Parky a zahrady
9.       Potápěčské školyA mnoho dalšího, to všechno chce Jihoafrická republika vybudovat nejenom na pobřeží Mosambiku, ale i na jeho ostrůvcích, které přímo volají po turistickém ruchu. Ostatně i proto se sem hrnou investoři, kteří vidí potenciál nových zemí.

Zdejší investoři chtějí bránit místní tradice

Všechny projekty jsou nastaveny tak, aby lichotily krajině, ale také lidem, kteří zde žijí. Nechtějí sem přivést úplně cizí kulturu a vnutit ji jinému reliéfu krajiny. Architekti zde budou pracovat velmi citlivě, aby se jim podařilo vybudovat destinace, hotel a rezorty, které budou reprezentativní a zároveň dostatečně sladěné s okolní přírodou nebo zvyky.

To znamená:
–          Nové příležitosti k práci pro obyvatele
–          Příležitosti pro absolventy a studenty
–          Podpora místní ekonomiky
–          Výstavba infrastruktury
–          Výstavba komunikací
–          Rozvoj lokality a zemědělství

Mosambik má jasné hranice – momentálně není možné, aby zde byla provozována masová turistika. Na to není stát připravený. Ale časem je tohle možné. Momentálně jsou všechny lokality pro turisty velice drahé, to proto, aby zde nedocházelo k příliš masové turistice.

About the author /