Ojetina z venku

Koupě osobního automobilu, ať už nového, nebo staršího, je vždy vážným krokem a tak je třeba mít v tomto ohledu zcela jasno. Pravdou je, že ojetý vůz zakoupený v zahraničí vás vyjde levněji než koupě stejného vozu zde v České republice . Navíc nelze opomenout to, že výběr budete mít daleko pestřejší. A pokud se obáváte komplikací spojených s dovozem zakoupeného vozu do své domoviny, je tento strach neoprávněný, nic obtížného ani náročného to není.
předek bmw.jpg
V první řadě musíte vědět, jaké vozidlo vlastně chcete, kolik vás v něm bude jezdit, zda ho budete používat na delší vzdálenosti, v náročnějším terénu apod., poté přijde na řadu internet a portály, kde inzerují prodejci ojeté vozy. Při výběru buďte obezřetní co se týká najetých kilometrů, roku výroby, celkového vybavení a samozřejmě ceny. Myslete také na to, z jakého místa budete nově zakoupený automobil převážet. Doprava ze vzdálenějších míst by samozřejmě byla nákladnější.
Druhým krokem, pokud jste si vybrali ten správný kousek vyhovující vašim představám a potřebám, je kontaktování prodejce. Připravte se na to, že prodejce nemusí mluvit česky, proto si na pomoc přivolejte někoho, kdo ovládá daný jazyk a je schopný se domluvit. Pak už jen zbývá domluvit návštěvu spojenou s prohlídkou, pokud sami autům moc nerozumíte, požádejte kamaráda nebo kolegu, který se v nich vyzná. Abyste si vozidlo vyzkoušeli na vlastní kůži, trvejte na zkušební jízdě, která může nějakou tu chybičku odhalit.
auto na cestě.jpg
Jestliže všechno klaplo a obě strany jsou spokojené, smlouva podepsána, zbývá vyřešit přepravu vozidla. Obrátit se můžete na některou z firem, která se tím zabývá, počítat však musíte s náklady kolem 25 000,- Kč. Jestliže chcete ušetřit, vezměte sebou řidiče, ve dvou pak nebude problém dovézt zakoupené vozidlo i to své zpět domů. Náklady v tomto případě budou na cestu dvou aut a dočasné pojištění. Pokud se chcete vyhnout i této variantě, pak je tu možnost odvozu na vleku, musíte být ovšem vlastníkem řidičského oprávnění skupiny E.
A pak je zde poslední krok a tím je přihlášení vozidla, které se řídí příslušnými předpisy.

About the author /