Polyetylenové sáčky na zip pro skladování potravin a textilu

Polyetylen je natolik známý materiál, že jistě není nutné jej nikomu z vás blíže představovat. Výchozí surovina se dodává pro výrobu sportovních a domácích potřeb, hraček a dalšího průmyslového zboží, ale nejčastěji jejích vlastností využíváme v podobě nejrůznějších druhů obalů. Nesmírné popularitě se těší zejména uzavíratelné pytle a sáčky se speciálním mechanismem s posuvným jezdcem, jehož tvar a způsob uzavírání připomíná zip.

maliny v pypírovém pytlíku

Kde jsou zip sáčky nepostradatelné

Ukládání pokrmů, potravinových doplňků a léků – uzavíratelné polyetylenové sáčky se vyrábí z materiálu s označením LDPE. Jde o tzv. nízkohustotní polyetylen, který je podroben atestu pro potravinářský a farmaceutický průmysl a veškerá odvětví zemědělské výroby. Je tedy určen pro zdravotně nezávadný kontakt s jakoukoli potravinou, nebo s léky a potravinovými doplňky v tekuté či sypké podobě.

sáček s medvídky

Výrobci pouze doporučují dodržet stanovené teplotní maximum do výše + 60 stupňů Celsia. Příliš vysoká teplota sice nezpůsobí uvolňování toxických látek, ale má za následek deformaci a případné tavení plastu. Není tedy příliš dobrý nápad nalévat do sáčku horkou polévku nebo omáčku, kterou chceme posléze ukládat do chladničky nebo do mrazáku, musíme zkrátka počkat, až pokrmy vychladnou.

Sezonní oděvy – kromě potravin je nejčastější způsob využití sáčků na zip bytový a oděvní textil. Chrání jej před prachem, zápachem, vlhkostí a dalšími vlivy. Toho využívají zejména prodejci v kamenných prodejnách i v internetových obchodech při skladování a přepravě zboží zákazníkům. Usnadnit práci však mohou uzavíratelné obaly i při ukládání sezonních oděvů na delší dobu v domácnosti, a to zejména z důvodu značné úspory místa. V papírových nebo plastových krabicích zaberou příliš mnoho prostoru, zatímco pytle uzavřené pohyblivým jezdcem snadno vměstnáte i do menších zásuvek ve skříních či v úložném boxu pod postelí.

About the author /