Život na kolečkách

U nás je běžné přebývání v chatce na zahradě, spoust lidí se na jaře sbalí a vrací do městského bytu až s nástupem zimy. Někomu to ale nestačí, potřebuje prostě něco jiného, zvláštního. Určitě už jste se setkali s lidmi, kteří žijí v karavanech, a nejsou tím myšleni ti, kteří tento způsob přebývání volí jen v čase dovolené. Mezi známými osobnostmi nejen našimi, ale i zahraničními, najdete spoustu příznivců tohoto typu ubytování.
obytný minivan.jpg
Bydlenív přívěsu je prostě styl života těch, ktěří preferují volnost, pohyb a svobodu. Tento způsob bydlení nemusí být jen takovým rozmarem, ale někdy je i nutností nebo jediným řešením, jak bydlet ve svém a za levno. Bohužel ceny bytů a domů se neustále zvyšují a většina lidí nemá možnost si na takový způsob bydlení nejen našetřit, ale i hypotéka je pro ně nedostupná. Proto volí tuto variantu netradičního, skromného bydlení.
karavan v kempu.jpg

Bydlení v karavanu může být zábavné i pohodlné, může zde bydlet celá rodina. Jediné, co k tomu budete potřebovat je pozemek, kam karavan umístíte. Dopřát si tak můžete terasu stejně jako u klasického domu. Vnitřek vzhledem k prostoru lze upravit tak, aby se tam vešlo vše potřebné. Navíc se svým pojízdným domem můžete kdykoliv vyrazit na cesty, vše potřebné máte přichystané a stačí jen naplánovat cestu, zapřáhnout karavan za vůz a vyrazit do světa. Pro děti by bylo takové dětství jistě nezapomenutelné. Nemusíte se ani vzdát pořízení některého domácího zvířátka.
noc v autě.jpg

Pro ty, kteří neplánují cestování ve vlastním domě, by mohly vyhovovat pojízdné domy, které jsou obdobou nám klasicky známého karavanu. Domy jsou levným způsobem bydlení a oblíbené jsou především u našich německých sousedů. Jejich velikost je na šířku něco málo přes dva a půl metru a vysoké jsou až čtyři metry. I na tomto malém prostoru najdete vše potřebné, co v klasickém bytě, tedy kuchyň, koupelnu, ložnici.

About the author /