Elektrický šicí stroj

V minulosti byl šicí stroj v každém domě. Jak se v obchodech objevil větší a pestřejší výběr oblečení, ložního prádla a bytového textilu, zájem o domácí šití poněkud opadl. V dnešní době si mnoho moderních hospodyněk šicí stroj pořizuje. Je to velice chytrý a šikovný pomocník při drobných úpravách oblečení či bytového textilu. Pro mnohé z nás se šití stalo zálibou. Dokáží pak i náročnější výrobu originálních kousků oblečení a doplňků interiéru. Dnešní šicí stroje pohání elektrická energie a jsou vybaveny mnoha moderními technologiemi. Vzhledem k této skutečnosti je jejich ovládání snadné i pro začátečníky.
nitě na cívkách
 
Proč mít doma šicí stroj
V každé domácnosti je občas potřeba něco textilního opravit nebo upravit. Pokud je to něco jednoduššího a spěcháme, nechceme hned vyhledávat služby profesionálů. Ale na ruční šití to není. Právě v těchto situacích je velkou výhodou mít vlastní šicí stroj po ruce. S trochou šikovnosti a s tímto pomocníkem není vůbec problém něco zkrátit, zúžit, přišít či zašít. V případě, že nás šití baví a rádi tvoříme, můžeme si jeho pomocí vyrobit originální modely oblečení a krásné doplňky do bytu. Nejsme závislí jen na nabídce obchodů a naše výrobky jsou pak často také levnější a kvalitnější než v mnohých z nich.
patka stroje
 
Kdy pořídit jednodušší model
Při výběru myslíme hlavně na to, k jakému účelu nám bude stroj sloužit. Pokud jsme začátečníky nebo ho zamýšlíme mít jen k občasnému šití, třeba k příležitostným opravám, není potřeba aby byl “nadupán“ mnoha funkcemi (to může často od jeho používání vlastníka spíše odradit). V takovém případě nám samozřejmě bude stačit model jednodušší, vybavený těmi základními, nejběžněji používanými funkcemi.
žena a šicí stroj
 
Náročnější výbava se hodí profesionálům
Složitější funkce stroje ocení ti, kteří šijí v rámci svého hobby. A samozřejmě pak profesionálové, kteří se šitím živí. Tito uživatelé nabídku a více druhů stehů a více funkcí jistě využijí. Kromě stehu rovného, entlovacího a pružného používají také vyšívací a ozdobné. Mohou vyšívat písmena a různé tvary. Dále využijí přišívání knoflíků, obšívání knoflíkových dírek. Pomocí různých patek lze látky například řasit a ohrnovat, všívat do nich gumu či skrytá zapínání.

About the author /