Programy na zpracování klíčových slov

Zaručeně znáte Google Adwords. Jak také ne, když je to nejpoužívanější platforma pro vyhledávání tzv. keywords. Mezi podobné patří také Seznam Sklik, MarketingMiner nebo Collabim. Jejich problém ale je, že poskytuje pouze syrová data a vy se jimi musíte složitě probrat. S tím mohou pomoci specializované programy určené pro clusteraci, tedy třídění.

klíčová slova z kostek

Klasifikační analýza pomáhá třem typům lidí, a to obsahovým marketérům, PPC a SEO specialistům. Díky nim přesně vědí, na která slova se soustředit, jaká témata mají lidé nejraději a co nejvíc vyhledávají. Podívejme se na několik nástrojů, které usnadňují práci a šetří čas.

 

MarketingMiner

Začněme již zmíněným MarketingMinerem. Ten vám kromě surových dat nabízí také možnost automatické kategorizace. Dokáže třídit vlastní výsledek vyhledávání, ale také do něj můžete vložit například data z Excelu, pokud je tam máte uložené. V tomto případě ale zvládne zpracovat maximálně 1000 klíčových slov během jednoho zpracování.

 

Automatická kategorizace je zajisté šikovný nástroj, ale dokáže rozpoznat pouze některé kategorie. Pokud tedy máte své specifické, bude pro vás lepší zvolit si ruční postup. Pokud se ale rozhodnete pro tento program, tak máte štěstí. Vytvořil ho Filip Podstavec, takže má i českou variantu.

tvořivost na klávese

Excelák

Tato forma klasického Excelu byla vytvořena speciálně pro třídění klíčových slov. A je skvělý nejen k zapsání, ale také vylučování keywords. Jak název napovídá, jedná se o rozšíření pro MS Excel. Pro jejich uživatele je to ideální volba, protože prakticky pracujete s klasickými tabulkami a nemusíte znát žádný složitý programovací jazyk.

 

Navíc nejste nijak omezeni ani přednastavenými hodnotami a můžete si zvolit či přidávat vlastní sloupce podle potřeby. Tento nástroj je dokonalý pro jedince, kteří potřebují ručně kategorizovat a nechtějí se učit s novým, složitějším programem. Ať se rozhodnete pro automat či ruční práci, tyto a podobné platformy vám velmi pomohou se ve všem vyznat a pracovat na projektech efektivněji.

About the author /