Fitness náramek – Váš osobní hlídač


Fitness náramek je tedy „chytrý náramek“, který hlídá Vaše celodenní aktivity. V sobě má nejčastěji zabudovaný senzor pro počítání kroků (krokoměr), gyroskop (slouží k navigaci), akcelerometr (sleduje zrychlení Vaší chůze či běhu), také díky senzoru umí spočítat dobu Vašeho spánku a také kolik hodin trvala hluboká fáze spánku nebo kolik hodin z Vašeho spánku byl pouze spánek lehký. Zkrátka za Vás spočítá, kolik kilometrů denně jste ušli, kolik kroků jste udělali, kolik jste věnovali fyzické aktivitě, běhu či jízdě na kole za 24 hodin.
sezení na noze

Jak fitness náramek funguje?

Co fitness náramek měří, jsme si již řekli. Teď je na řadě Vám prozradit, jak si můžete prohlédnout informace, které náramek zapsal. K tomu potřebujete aplikaci ve svém smartphonu. Jelikož některé fitness náramky nemají ani displej, nebylo by si, kde prohlédnou denní statistiku Vaší celodenní aktivity. Některé fitness náramky mají displej, ale je na něm zobrazen pouze čas a počet kroků, které jste daný den ušli. Na informace slouží právě aplikace ve Vašem chytrém telefonu. Náramek se spáruje díky Bluetooth s Vaším telefonem a v aplikaci zobrazí denní statistiku. V ní se dá jednoduše zorientovat. Taktéž vytváří týdenní a měsíční statistiku a podle sledování Vašeho spánku, může i doporučit méně či více spánku a hlavně toho hlubokého. V aplikaci si často musíte nastavit Vaše proporce – tj. váha a výška a také režim, kterým žijete. Jestli jste spíše sedavý typ, středně aktivní či jste velmi aktivní typ.
dámská ruka
Podle toho se Vám stanoví norma pro spánek a odpočinek a také kroky, které byste měli za den ujít. Samozřejmě pokud chcete být aktivnější, můžete si normy podle svého gusta změnit. Pokud však chcete své výsledky sledovat efektivně, je potřeba, abyste nosili fitness náramek dlouhodobě a pořád – v jakoukoli denní dobu a samozřejmě i v noci, pro sledování kvality a délky spánku. Sundávejte jej pouze na koupání, ale pokud je Váš náramek voděodolný, tak to není ani potřeba.

About the author /