Instalatér si poradí i s plynovými spotřebiči

Když se řekne ceník instalatéra v Ostravě, možná vás napadne řemeslník v pracovním overalu nebo laclových montérkách, který přichází do domu nainstalovat vodovodní potrubí. To je však jeden segment práce instalatéra, tím dalším je mimo jiné řešení havarijních situací, které nesnesou odklad.

Instalatéři zasahují tam, kde si sami neporadíte

Stalo se vám někdy doma, že vám špatně odtékal odpad z vaší toalety? Někdy na to postačí gumový zvon nebo prolít odpad horkou vodou se sodou a s octem, ale ne vždy se podaří odpad prorazit dostupnými prostředky a musí nastoupit odborníci.

instalatérské rozvody

Závady na zaneseném odpadu totiž mohou souviset s ucpanou kanalizací a tehdy pak amatér nemá žádnou šanci na úspěch. Instalatéři zasahují v těchto případech poměrně běžně, tává se, že kanalizační potrubí a přípojky bývají ucpané pískem a kamením, škvárou, zeminou a někdy i prorůstajícími větvemi nebo kořeny okolní vegetace.

Do oprav a montáží plynových spotřebičů se raději nepouštějte

Někteří kutilové si troufnou na ledacos a možná, že by zvládli i nainstalovat a uvést do provozu plynovou karmu. Jenže to má háček. Uděláte jednu drobnou chybu a může to stát život vás nebo některých členů rodiny. Může dojít k výbuchu a k rozsáhlému požáru v celém domě, a pokud je to dům bytový, můžete ohrozit i ostatní obyvatele celého objektu.

instalatérské práce

Veškeré práce spojené s plynovými spotřebiči a rozvody, např. s plynovými kotli nebo kamny či sporáky, svěřte odborníkům s platným certifikátem, kteří za svou práci ručí a navíc bývají pojištění.

Instalatéři také drží nonstop pohotovost pro případy, kdyby např. někde unikal plyn. Pokud budete mít podezření, že někde došlo k úniku plynu, a třeba i mimo váš dům, neváhejte a ihned volejte havarijní instalatérský servis. Každá ztracená minuta může znamenat obrovské problémy ohledně majetku a zdraví osob.

5/5 - (2 votes)

About the author /