Nakupujeme pro miminko

Těšíte se z každého okamžiku a začínáte pomalu plánovat dětský pokojíček, nakupování výbavičky a vše se vlastně točí jen kolem děťátka, které brzy přijde.
Všichni rodiče se snaží dát svým potomkům jenom to nejlepší a k tomu patří i výběr vhodného oblečení. Mělo by být vyrobené z kvalitních materiálů, které nijak neublíží citlivé pokožce. Je ale velmi těžké vyznat se ve všech těch značkách a velikostech. Poradíme vám jak na to. Je to skutečně velmi snadné.

oblečení

1.) Napište si seznam
Pokud čekáte prvního potomka, platí to zejména pro vás. Většinou totiž nakupujeme v takovém případě značně chaoticky. Nevím přesně kolik čeho a pak zbytečně utrácíme.
Nejprve tedy důkladně promyslete, co budete skutečně potřebovat a udělejte si seznam. Díky tomu na nic nezapomenete a ušetříte vaši peněženku zbytečně velké zející díry. Základní výbavička se bude dost lišit dle ročního období, do kterého se váš potomek narodí. Není tedy nezbytně nutné nakupovat do zásoby. Nakupujte https://www.kojeneckeobleceni.cz vždy podle momentální potřeby. Dnes už máte řadu dostupných kanálů, kde seženete jak nové kousky, tak také bazarové zboží, které někdy bývá opravdu velmi pěkné. Přitom můžete nakupovat přímo z pohodlí domova.

2.) Velikosti kojeneckého oblečení
U novorozenců budete většinou začínat číslem 56. Tady vám stačí bohatě dva až čtyři kusy, protože vaše miminko bude hned po porodu velmi rychle růst a nestihlo by všechno unosit. U předčasně narozených dětí, budete potřebovat dupačky nebo body ještě o kousek menší. Pokud očekáváte potomka s vyšší porodní váhou, pak sáhněte rovnou po velikosti 62.
Některé oblečení bývá označeno názvem „newborn“ anebo číselným údajem, za kterým se skrývá počet měsíců. Tady je odstupňování vždy po třech měsících.

holčička

3.) Co všechno nakoupit
Raději nakupujte oblečky, které se nemusí často přetahovat přes hlavu. Určitě budete potřebovat zavinovací kojenecká body nebo taková, která se dají rozepínat i na ramínku. Největší stálicí na poli právě kojenecké módy jsou pak dupačky. Určitě jste je nosili i vy, tak proč by je nemohlo oblékat vaše miminko. Nezbytností jsou pak různé čepičky, rukavičky nebo bryndáčky. A rozhodně by vám neměly chybět ani látkové plenky.

About the author /