Proč u vás doma nesmí chybět křemelina

I když je lidské tělo brilantním strojem a když vše funguje tak jak má, vyřeší všechny své problémy samo, občas si zaslouží naši pomoc. Jednat se může například o pomoc při očistě organismu. K tomuto procesu je naprosto vhodnou volbou například látka, která se nachází pod názvem křemelina. Už jste o ni slyšeli? Že ne? Tak to se na ni podívejme od samotného začátku.

Příběh křemeliny začíná opravdu v daleké minulosti, konktrétně se jedná o cestu do minulosti zhruba o 150 milionu let. V této době totiž začalo usazování sypké horniny, která vznikla ze schránek jednobuněčných organismů – rozsivek. Hlavní složkou křemeliny je oxid křemičitý, který je v některých případech přítomný až v míře neuvěřitelných 92 %.

Dnes už na křemelinu narazíte v téměř každé lékárně anebo specializovaných obchodech se zdravou výživou. K dostání je v podobě hladkého světlého prášku, který nedisponuje žádným zápachem ale ani chutí. Její užívání je tak naprosto jednoduché. Nejčastěji se doporučuje rozpustit prášek ve vlažné anebo studené vodě anebo v džusu. Rozhodně se ale nedoporučuje rozpouštět křemelinu v horké vodě, protože se zničí její blahodárné vlastnosti na náš organismus. Vyhnout by se jejímu užívání měly těhotné ženy a malé děti.

Spokojené zažívání

Základní charakteristiku už máme za sebou a teď se tedy můžeme podívat na odpověď na otázku na co je vlastně křemelina tak dobrá. Její hlavní výhodu, pro kterou je tak oblíbená, jsou již zmíněné detoxikační účinky a ničení nežádoucích parazitů žijících v lidském těle. K detoxikaci dochází zásluhou struktury křemeliny. V křemelině se totiž nachází miniaturní otvory, ostré hrany a nejrůznější výčnělky, které pohlcují nečistoty a čistí usazené nečistoty z našich střev.

Nápis detox

Další velkou výhodou křemeliny je bojuje proti procesům předčasného stárnutí, což jistě ocení především ženy. Úspěšně také vyživuje naše vlasy, nehty a pokožku, které jsou po pravidelném užívání mnohem kvalitnější, pevnější a také pružnější. A to není všechno. Další velkou výhodou, která potěší hlavně sportovce a osoby, které se zajímají o zdravý životní styl, anebo osoby, které touží po zhubnutí, je, že zrychluje funkce metabolismu a tím i napomáhá při hubnutí.

Tak a nyní, když se vás někdo zeptá: co je to křemelina?, nebudete mít nejmenší obtíže s odpovědí!

About the author /