Vlastní bydlení nemusí být příliš drahé

Není potřeba sáhodlouze vyjmenovávat výhody vlastní bydlení, takže jen ve zkratce – člověk má své jisté. Nikdo se nemusí být, že bude vyhozen ze svého vlastního majetku, alespoň dnes určitě ne. Problém je, že pořídit si něco vlastního je v současné době docela problém, a to i pro střední třídu. Byty prostě nejsou a jen tak vinou špatného stavebního zákona nebudou. A kvůli tomu jsou tak drahé, jelikož jich je obrovský nedostatek. Koupit si dnes alespoň malou garsonku může v některých lokalitách vyjít i na miliony, což jsou peníze, co jen tak každý nesežene. A i hypotéky nejsou v současné době zrovna k mání za pakatel.

Stavba

Člověk se tak nemůže divit, že se lidé dívají i jinam a shání co se dá. Výběr však není kdovíjak bohatý a alternativ k rodinným stavbám, potažmo bytům mnoho není. Nicméně to neznamená, že neexistují. Jednou z takových možností je kupříkladu i koupě dřevěného mobilního domu. Jedná se o levné, a přitom docela šikovné řešení bytové otázky.

Výhodná koupě

Mobilní dům je výhodnou koupí po všech stránkách. Cena takovéhoto obydlí se pohybuje mezi několika málo stovkami tisícovek až po milion korun a nějaké drobné. Není pořád málo, ale stále méně, než kolik dnes stojí standardní bydlení do osobního vlastnictví. Mobilní domy nové generace navíc nejsou žádný ošklivým káčátkem, ale plnohodnotným obydlím, jehož největší vadou na kráse jsou pouze menší vnitřní prostory. Pro velké rodiny se jedná o nedostatečné obydlí, ale pro tři lidi je to ideál.

Velký dům

Jednou z výhod mobilních domů je i fakt, že nejde o stavby. Nedisponují totiž vlastními základy, pouze se do země ukotvují, což je samozřejmě v mnoha ohledech dobrou zprávou. Nevztahují se totiž na ně stavební zákony, což mimo jiné znamená i jednoduché papírování. Není tak potřeba kvůli tomuto druhu obydlí neustále lítat po úřadech, vše se vyřídí během jedné dvou návštěv.

About the author /