Českobudějovicko je pro dovolenou jako stvořené

Už jste někdy litovali svého rozhodnutí po příjezdu na místo vaší dovolené? Stalo se vám někdy, že vás zcela zklamalo tamní prostředí, nudili jste se tam a těšili se, až pojedete domů, anebo jste dokonce změnili místo pobytu a původní dovolenou úplně zrušili?

Přihodit se to může každému, zvláště tehdy, míříte-li do prostředí zcela neznámého, a orientujete-li se v něm pouze podle mapy nebo fotografií. K podobným jevům může dojít např. i tehdy, chcete-li koupit rekreační chatu, na fotkách to tam vypadá skvěle, ale v reálné situaci to vašim představám vůbec neodpovídá.

České Budějovice

Rádi bychom vám naznačili, že vsadit na dovolenou v Českých Budějovicích by nemělo směřovat k podobným zkušenostem, a víte proč? Vede nás k tomu několik důvodů:

Máte za rohem Blanský les – z Českých Budějovic to není daleko na Kleť, ke zřícenině hradu Dívčí Kámen, k Holubovským hadcům, ke Křemžskému potoku, k vyhlídce nad Třísovem u obecního koupaliště a k dalším malebným místům této nenápadné, ale velmi působivé lokality. Blanský les patří k nejkrásnějším pohořím na světě.

Český Krumlov

Protéká tudy Vltava – z východního směru ohraničuje Blanský les řeka Vltava, silně tu meandruje v přírodní rezervaci mezi Zlatou Korunou a Boršovem nad Vltavou a za slunečného počasí je tento úsek Vltavy velmi romantický. Vodáci jej považují za vodácký ráj a velmi rádi také táboří pod zříceninou hradu Dívčí Kámen, na rozlehlé louce, kde si možná budete připadat, jako v pohádce.

Do Českého Krumlova je to, „co by kamenem dohodil“ – pravděpodobně si tu nenecháte ujít prohlídku zámku a historického centra města, poněvadž jde o velmi cenný renesanční skvost, který nemá svou koncepcí i volbou krajiny ve světě obdoby.

Nevynechejte ani Třeboňsko – zajistíte-li si ubytování v penzionu v centru Českých Budějovic, mohli byste kromě Českokrumlovska a řeky Vltavy poznávat i Třeboňskou pánev a meandry horního toku Lužnice. Třeboňsko také patří k místům, pro která jsou Jižní Čechy označovány za nejpopulárnější turistickou oblast ve střední Evropě.

About the author /