Jak vykouzlit obývací pokoj pro bydlení svých snů?


Je důležité dostatečné promyšlení ohledně prostoru. Prioritou je rozmyslet, jak a co nejvíce efektivně využít prostor v místnosti. Pro malé typy pokojů je ideální volbou rohové řešení, kdy tak dochází k účinnému šetření místa uprostřed pro chození i pro potřebný pohyb v obývacím pokoji. Je vhodné náležitě využít dispozice daného prostoru, jako je i efektní umístění oken, nábytku apod. Nejlepším řešením je nejdříve si vytvořit plánek a dle toho poté obývací pokoj zrealizovat.
tv nad krbem

 
Úloha obývací stěny

 

Jedním ze zásadních prvků je obývací stěna. Díky různým rozměrům, typům, barevnému provedení je mnoho možností, jak poté může vypadat konkrétní obývací pokoj. Obývací stěna je nejčastěji kombinována s policemi či skříňkami, kdy je tak poskytován další možný úložný prostor. Barvu a styl obývací stěny je adekvátní volit dle ostatního vybavení obývacího pokoje. Nebo naopak na základě stěny dokoupit nábytek. Důležité je, že výsledkem by měl být ladící kompletní celek, který je zároveň i funkčním prvkem.

 
Sedací souprava neboli jádro obývacího pokoje

 

Adekvátní výběr zařízení do bytu je důležitým elementem, neboť tvoří podstatnou část obývacího pokoje, zároveň se jedná o místo, které slouží a plní úlohu pro setkání a užití si odpočinku při posezení s rodinou a přáteli. Sedací souprava je nepostradatelnou součástí pro malé i velké obývací pokoje. Rovněž by měla poskytnout pohodlí a být efektivním atributem. Není na škodu v případě volby lehce kontrastního modelu pro umocnění vyšší dynamiky místnosti.

 hnědá pohovka
Kouzlo úložného prostoru

 

Zejména svízelnou situací v malém bytě je nedostatek úložného prostoru. Pro snadné ukládání věcí na jedno místo a tím tak být zajištěn pořádek, je důležité vytvořit adekvátní podmínky pro ukládání věcí a předmětů. Do obývacího pokoje jsou v tomto ohledu přínosné rozkládací sedací soupravy s úložným prostorem, stejně tak i jiné skříňky plní tuto funkci či volba komody může též tuto situaci vyřešit.

 
Rozmístění aneb od největšího po ten nejmenší

 

Při rozvržení a umístění nábytku je dobré začít největším kusem, dle něj po té začít s uspořádáním menších až po ten nejmenší kus nábytku v obývacím pokoji. Pro kusy nábytku v podobě taburetu, polštářů, atd., které jsou různě přemístitelné není zapotřebí určení trvalého místa.

About the author /