X-RAID aneb tak trochu jako Mercedes G63 AMG ve zcela novém pojetí


Italská společnost ARES se specializuje na úpravu a inovaci značkových luxusních vozů. Tím je tak uzpůsobení přímo klientům na míru. Mezi jejich um náleží i právě X-RAID. Inovace je nejen v designu, ale rovněž i technika prošla nepřehlédnutelnou změnou.
znak mercedes benz
 
Jaké změny a čím se pochlubí nový model nesoucí označení X-RAID?
 
Již na první pohled je evidentní, že se jedná o celkovou inovaci automobilu Mercedes G63 AMG. Původ je zřejmý, i když vše je upraveno a z původního hranatého automobilu je oblý krasavec. Nutno podotknout, že oblé tvary dominují tomuto modelu X-RAID. Tím tak získalo zcela změnu designu, neboť jinak vypadá nyní kapota, blatníky, stejně tak světla.
 
X-RAID aneb maximální komfort a luxus
 
Tento model je zaměřen na poskytnutí maximálního pohodlí a náležité porce užití si luxusu. To se týká i vnitřního interiéru, tj. vnitřek je vybaven drahými materiály a zajištění co nejvyšší kvality sezení i pro spolupjezdce v zadní části vozidla.
 
Změna se netýká jen interiéru vnitřní části automobilu, ale i vylepšený osmiválec o objemu pět a půl litru je vyšperkován na maximální rychlost až na 250 km/h. Pod kapotou tohoto unikátního gentlemana se prohání rovných 760 koní. Karosérie je vyrobena z hliníku a uhlíkových vláken. Tím zároveň došlo i ke snížení hmotnosti daného vozu až o celých dvě stě kilogramů. Motor vozidla pochází z původní verze G63 AMG, stejně tak tomu je i v rámci předních a zadních světel, která jsou typická pro automobilovou značku Mercedes.
 terénní daimler
Model X-RAID aneb co dalšího může nabídnout?
 
Masivní přední část s rámem, na střeše mající světelnou diodovou rampu. Neopomenutelné jsou rovněž nafouknuté blatníky či integrované výfuky. Svým luxusem nejen design lépe pasuje do aktuální nabídky vozů značky Mercedes.
 
ARES X-RAID není jen monstrum ale dokonalé SUV vozidlo
 
I když je předvídáno, že tento krasavec a gentleman na silnicích neoslní Evropu, zatímco Čína a Rusko si ho oblíbí, je spíše otázkou času, jak tomu bude ve skutečnosti. Výrobce však upozorňuje na skutečnost, že X-RAID není automobilem pro každého.

About the author /